Wojewódzki Dzień Olimpijczyka w Arenie Lodowej [ZDJĘCIA]

Tomaszów Mazowiecki był gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka. Uroczystości odbyły się 15 czerwca w Arenie Lodowej. W trakcie tego wydarzenia wręczono medale za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

FOTO

W piątek do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechało kilkudziesięciu olimpijczyków: Dariusz Goździk, Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz, Władysław Zieliński, Kazimierz Czarnecki, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jerzy Czerbniak, Lucjan Józefowicz, Walery Kosyl, Lucyna Krawcewicz, Tomasz Kupis, Kazimierz Maranda, Roman Rożek, Piotr Stępień, Ryszard Ścigalski, Włodzimierz Wachowicz, Włodzimierz Cieślak, Jan Kudra. Nie zabrakło też tomaszowskich olimpijczyków: Wandy Panfil, Jaromira Radke, Stanisławy Pietruszczak – Wąchały i Karoliny Bosiek. Towarzyszyli im Tomaszowscy Ambasadorzy Sportu: Dorota Warczyk, Marek Hendzelewski i Zbigniew Dziurdź.

FOTO  Wojewódzki Dzień Olimpijczyka w Arenie Lodowej [ZDJĘCIA]

Obchody rozpoczęły się o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków, gdzie oficjalnie przedstawiono wszystkich  sportowców, świeżo upieczona olimpijka Karolina Bosiek wsadziła jarząb pospolity w alei drzew tomaszowskich olimpijczyków. Dwie godziny później sportowcy złożyli kwiaty na rondzie tomaszowskich olimpijczyków. Dalsze obchody odbyły się w Arenie Lodowej. Tam olimpijczycy spotkali się w uczniami z tomaszowskich szkół. Sportowcy opowiedzieli o swoich sukcesach, a także odpowiedzieli na liczne pytania najmłodszych tomaszowian.

FOTO

O godz. 14 rozpoczęła się ceremonia otwarcia  Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka. Uroczystość została zaplanowana zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Część artystyczną przygotowało prawie 200 uczniów ze szkół z Tomaszowa Mazowieckiego. W specjalnej choreografii wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych: rolkarze (klasy sportowe o profilu łyżwiarskim w Szkole Podstawowej nr 1), siatkarze (klasy sportowe o profilu piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 10), koszykarze (MUKS King), kolarze (LKK Start), piłkarze (Akademia Piłkarska LV przy KP RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki). Nie zabrakło też przedstawicieli Akademii Gorila (karate), KS Aster (grupa taneczna) oraz Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do. Nad przebiegiem czuwali Paulina i Konrad Borysowscy ze Studnia Tańca Sportowego KOBOS-DANCE.

W trakcie Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka prezes zarządu Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi Mieczysław Nowicki wręczył medale za propagowanie idei olimpijskiej. Wyróżnieni zostali: wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Małgorzata Śmiechowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10  im. Tomaszowskich Olimpijczyków Wacława Bąk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego Stanisława Wąchała oraz dyrektor COS-OPO w Spale Waldemar Wendrowski. Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego medal otrzymał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.