XV Tomaszowskie Teatralia – trwa nabór uczestników

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim już po raz piętnasty organizuje wydarzenie pn. „Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne”. Do udziału zaprasza zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Zgłoszenia przesyłać można do 24 stycznia 2022 roku.

„Tomaszowskie Teatralia” to wielkie święto teatru i jego miłośników z terenu powiatu tomaszowskiego. Celem wydarzenia jest m.in.: prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego teatrów amatorskich, edukacja teatralna dzieci, młodzieży i dorosłych, integrowanie środowisk twórczych regionu oraz promowanie różnorodnych form teatralnych.

Głównym punktem wydarzenia jest przegląd teatrów amatorskich, który ma charakter konkursu. Udział w nim mogą wziąć grupy teatralne działające w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach z terenu powiatu tomaszowskiego, uprawiające różne formy teatralne, np. teatry dramatyczne, poetyckie, ruchu, tańca, lalkowe, piosenki, kabarety czy teatr jednego aktora. Uczestnicy mogą zaprezentować m.in.: spektakle, teatr cieni, psychodramę, pantomimę, musical, dialog, monolog, monodram itp.). Na zwycięzców czekają Złote, Srebrne i Brązowe Maski.

Przegląd konkursowy planowany jest 3-4 lutego 2022 roku w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Zgłoszenia przyjmowane będą do 24 stycznia. Należy je dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Miejskie Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18, 97.200 Tomaszów Mazowiecki albo przesłać elektronicznie na adres: kontakt@mck-tm.pl. Kartę zgłoszeniową wraz ze szczegółowym regulaminem i klauzulą informacyjną można pobrać ze strony internetowej MCK (www.mck-tm.pl).