Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zajęcia z edukacji architektonicznej

Niecodzienne spotkanie odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, we wtorek, 7 czerwca. Było ono podsumowaniem cyklu bezpłatnych zajęć  z edukacji architektonicznej zorganizowanych przez państwa Katarzynę i Stanisława Filów współwłaścicieli firmy Joka Group, a  w szkole zorganizowanych przez panią Monikę Olczyk z firmy „Geniusz” Kreatywna  Edukacja.
Zdjęcie z zajęć
Dzięki ich inicjatywie 40 uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych  pod opieką pani Ewy Marek- bibliotekarza szkolnego od listopada do kwietnia wzięło  udział w 5 spotkaniach warsztatowych  które, prowadził pan  Dariusz Śmiechowski - wykładowca Warszawskiej ASP oraz członek międzynarodowej organizacji „Playce’ pracującej na rzecz edukacji architektonicznej dzieci i młodzieży. Celem zajęć było rozwijanie wszechstronnej kreatywności  w aspekcie sztuki przestrzennej, komunikacji grupowej, twórczego działania i podejmowania wspólnych decyzji. Spotkania przebiegały w bardzo twórczej i serdecznej atmosferze a, ich potwierdzeniem był ciekawy wykład podsumowujący zajęcia, bogata prezentacja oraz  pełne ekspresji prace  dzieci.

Zdjęcie z wykładu

Uwzględniały one: rysowanie planów przestrzennych  dot. zagospodarowania pomieszczeń szkolnych ( sali gimnastycznej , klas szkolnych, świetlicy, biblioteki i jej otoczenia: boiska, placu zabaw, ogródka szkolnego i obszarów rekreacyjnych  oraz  wykonywanie makiet przestrzennych  dotyczących w/w miejsc.

W uroczystym podsumowaniu zajęć uczestniczyli: dyrekcja szkoły, organizatorzy, uczestnicy zajęć ,  rodzice uczniów oraz zaproszeni goście,  uczniowie z klasy architektura krajobrazu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  w Tomaszowie Maz. wraz  z nauczycielem i dyrektorem szkoły Tomaszem Migałą. Organizatorzy zajęć otrzymali serdeczne podziękowania i kwiaty od pani Dyrektor Kamiili Madzio. Zajęcia architektoniczne, które odbywały się w różnych miejscach, to innowacyjny i efektywny sposób spędzania wolnego czasu.  Organizatorzy zajęć zadeklarowali kontynuację tej ciekawej formy twórczego działania.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij