Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zmiany w rozkładzie MZK. Od poniedziałku wakacyjny rozkład jazdy

W związku z obchodami Dni Tomaszowa wystąpią ograniczenia w ruchu na Placu Kościuszki poprzez wyłączenie z ruchu południowej pierzei pl. Kościuszki w dniach 23 i 24 czerwca br. (piątek 23 czerwca br. od godz. 6:00 –  w sobotę przez cały dzień).

W miejsce zawieszonego przystanku pl. Kościuszki/Centrum przy Panoramie obowiązują tymczasowe przystanki: pl.Kościuszki/B.Joselewicza dla autobusów linii nr: 5, 11, 13, 19 (2, 14 jadących w kierunku szpitala) i kursów linii nr 3 rozpoczynających się z pl. Kościuszki w kierunku Białobrzeg oraz przystanek Jerozolimska/Polna dla linii 2, 14.

Wprowadzone zostaną dodatkowe czasowe ograniczenia na czas przemarszu pododdziałów żołnierzy poprzez dodatkowe wyłączenie z ruchu al. Piłsudskiego w godzinach 10.30-11.00 i 13.30-14.00  oraz czasowe ograniczenie w centrum miasta związane z sobotnią paradą ulicami Tomaszowa w godz.: 18:20 – 19:30 – przemarsz z pl. Kościuszki ulicami m. in. Granicznej, B. Głowackiego.

Szczegółowe trasy objazdu autobusów MZK obowiązujące w piątek i sobotę (nie obejmują dodatkowych ograniczeń na czas piątkowych przemarszów wojska i sobotniej parady) dla linii nr: 2, 3, 5, 11, 13, 14 i 19 – objazdy obowiązują tylko dla podanego kierunku przejazdu:

 Linia Nr 2  - kursy z Nagórzyc w kierunku pl. Kościuszki (Warszawskiej): trasa przejazdu ulicami: Jana Pawła II, Jerozolimska (dodatkowy przystanek przed ul. Polną),dalej b/z,

 

Linia Nr 3  

-       kursy od Hallera przejazd ulicami: Legionów, Barlickiego, Konstytucji 3-go Maja, Nowowiejską dalej b/z;

-       kursy rozpoczynające się od pl. Kościuszki w kierunku ul. Opoczyńskiej wykonywane będą od dodatkowego przystanku przy B.Joselewicza/pl.Kościuszki przez Jerozolimską (dodatkowy przystanek), Konstytucji 3 Maja dalej b/z,

 

Linia Nr 5 - kursy od Hallera  przejazd al. Piłsudskiego, ul. B. Joselewicza (dodatkowy przystanek przy

pl. Kościuszki) Jerozolimską do  Konstytucji 3 Maja, dalej b/z,

 

Linia Nr 11 i 13

- kursy z kierunku Legionów do Warszawskiej przejazd ulicami: al. Piłsudskiego przystanek pl.Kościuszki/B.Joselewicza, Jerozolimską, Warszawska dalej b/z,

 

Linia Nr 14 - kursy od Jana Pawła II w kierunku Warszawskiej przejazd ul. Jerozolimską (dodatkowy przystanek przed ul. Polną),

 

Linia Nr 19

-        kursy od strony Zawadzkiej w kierunku Białobrzeg przejazd od dodatkowego przystanku

pl. Kościuszki/B. Joselewicza ulicami: Jerozolimską, Konstytucji 3 Maja dalej b/z.

 

Opis zmian obowiązujących w piątek 23 czerwca na czas przemarszu żołnierzy i w sobotę  i 24 czerwca podczas parady

Plac Kościuszki w piątek i sobotę będzie wyłączony z ruchu wg przyjętej organizacji, tj. całkowite zamknięcie południowej strony oraz czasowe zamknięcia północnego przejazdu przez pl. Kościuszki.  Dla autobusów MZK w piątek i sobotę wprowadza się całodzienne zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej oraz czasowe związane z piątkowym przemarszem żołnierzy  i sobotnią paradą ulicami Tomaszowa w godz.: 18:20 – 19:30. Na czas dodatkowych utrudnień  część kursów zostanie zawieszona, dla części wprowadza się zmiany godzin odjazdów.

 

Na czas przemarszu wojsk zawieszona będzie obsługa przystanków przy   pl. Kościuszki

i al. Piłsudskiego, a na czas parady (w sobotę) nie będą obsługiwane dodatkowo przystanki m.in. przy Granicznej i św. Antoniego/B. Głowackiego.

W piątek wprowadzone zostaną dodatkowe czasowe ograniczenia na czas przemarszu pododdziałów żołnierzy poprzez dodatkowe wyłączenie z ruchu al. Piłsudskiego w godzinach:

10.30-11.00 i 13.30-14.00. Podczas przemarszu  możliwe opóźnienia w kursowaniu autobusów.      

 

W sobotę 25 czerwca br. w związku z paradą zawiesza się następujące kursy:

linia Nr 3 -  godz.: 18:40 z Hallera  i 19:07 z Białobrzeg,

linia Nr 6 - godz.: 18:33 z Zawadzkiej i 19:06 z Nowego Portu,

linia Nr 13 - godz.: 18:18 z dworca i  18:48 z Smugowej,

linia Nr 14 - godz.: 18:26 z Zawadzkiej i 19:05 z Brzustówki

linia Nr 18 - godz.:18:30 z dworca i 19:01 z Dąbrowy.

 

W sobotę 24 czerwca dla następujących kursów opóźnia się czas odjazdu z przystanku początkowego:

- linia Nr 10 kurs z dworca godz.: 18:40 opóźniony na 18:55, z Twardej z godz.: 19:10 na 19:25,

- linia Nr 11 kurs  z Komorowa z godz.: 18:34 opóźniony na 18:50.

 

W niedzielę 25 czerwca komunikacja miejska wg stałego rozkładu.

 

Uwaga : zmiana rozkładu MZK na wakacyjny od 26 czerwca br.          

 

MZK przeprasza pasażerów za utrudnienia.   

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij