Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-04-22

Miasto z dofinansowaniem na realizację inwestycji drogowych

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki otrzyma dotację z Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa ulic w osiedlu Mickiewicza w Tomaszowie Mazowieckim”.

Inwestycja obejmuje budowę trzech odcinków dróg gminnych, tj. ul. Mickiewicza, ul. Piastowskiej oraz ciągu ul. Sierakowskiego i Kilińskiego. Zaplanowane działania zostaną sfinansowane z dwóch źródeł – z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz ze środków własnych Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Wartość projektu wynosi 3.423.262,77 zł, w tym koszty kwalifikowane to 3.216.608 zł. Przewidywane dofinansowanie wyniesie 70% wartości kosztów kwalifikowanych, tj. 2.251.625,00 zł.

Celem zadania jest usprawnienie komunikacji i dostępu w ramach dróg gminnych, poprawa warunków dojazdowych i parkowania dla mieszkańców, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego oraz pieszego w obszarze osiedla Mickiewicza. Inwestycja jest kolejnym etapem inwestycji drogowych w kwartale ulic Warszawskiej (DW 713), ul. gen. Grota – Roweckiego, ul. Popiełuszki oraz ul. Chopina.

W zakres robót wchodzi wykonanie konstrukcji jezdni, zjazdów indywidualnych do posesji, zjazdów publicznych, chodników obustronnych, zieleńców, oznakowania drogowego oraz kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem.

Budowa w/w dróg pozwoli na zniwelowanie barier społecznych, gospodarczych i komunikacyjnych znacznego obszaru miasta. Wypełni również założenia i wyzwania stawiane przed samorządami w ramach programu Dostępność +.

Jednocześnie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Gminie Miasto Tomaszów Mazowiecki przyznano ponadto dofinansowanie na kontynuację zadania związanego z budową drogi na terenie byłego „Wistomu”. Kwota dofinansowania na rok 2021 to ponad 1.300.000,00 zł, natomiast łącznie miasto otrzyma ponad 3.500.000,00 zł.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij