Specjalna linia MZK w Święto Niepodległości

Autobusy komunikacji miejskiej w dniach 11 i 12 listopada 2018 r. kursować będą jak w niedziele i święta.

W związku z organizacją uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2018 roku czasowo zamknięty dla ruchu kołowego zostanie pl. Tadeusza Kościuszki oraz Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od Placu T. Kościuszki do ronda. Utrudnienia potrwają w godz. 10.30 – 14.00, wyłączone z ruchu kołowego będzie także rondo u zbiegu ulic Legionów i Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na czas uroczystości na Placu T. Kościuszki i przy Pomniku Legionistów w godz.: 10:30 – 14:00 – wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

- zawiesza się kursowanie linii Nr 4 i 7, uruchamia się nową linię Nr 100., kursującą na trasie:

dworzec, Główna, Dz. Polskich, Zawadzka, E. Orzeszkowej, Szeroka, Warszawska, św. Antoniego, Mościckiego, B. Głowackiego, W. Panfil, Jana Pawła II, Graniczna, św. Antoniego, Warszawska, Szeroka, E. Orzeszkowej, Zawadzka, Dzieci Polskich, Warszawska, Główna, dworzec – osobno mapa prezentująca trasę przejazdu. Przejazd ulicami podkreślonym w powyżej wykazanej trasie odbywać się będzie tylko w jednym kierunku

Trasa nowej linii przebiega w części ulicami linii zawieszonych (4 i 7) z pominięciem zamkniętego dla ruchu Placu T. Kościuszki, rozpoczyna się i kończy na dworcu, czyli prawie linia „okrężna” posiada jeden przystanek krańcowy – dworzec , nowa linia zaprasza do wspólnego świętowania 11 Listopada stąd autobus obsługujący linię 100 opisany będzie -  „NIEPODLEGŁA”.

ROZKŁAD LINII 100.

TRASA LINII 100.

Odjazdy od dworca dla linii Nr 100 godz.: 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30 uzupełnione kursem 10:30 od Granicznej.

Objazdy dla pozostałych linii w godzinach 10:30 – 14:00 z pominięciem przejazdu przez pl. Kościuszki:

Nr1  - od dworca (część kursów odbywać się będzie od pętli przy Zawadzkiej) do Głowackiego b/z dalej przejazd Graniczną,
Nr 2  - od dworca do Konstytucji 3 Maja b/z dalej przejazd św. Antoniego i Graniczną do Jana Pawła, dalej stałą trasą,

Nr 3  – od Mostowej do Farbiarskiej b/z dalej przejazd Legionów, Barlickiego do św. Antoniego , dalej stałą trasą,

Nr 5  - od Ujezdzkiej do Warszawskiej b/z dalej przejazd św. Antoniego, Graniczną, Jana Pawła II, Zieloną do Dąbrowskiej, dalej stałą trasą,

Nr 6, 8, 9 i 12  - b/z (z już wyznaczonymi objazdami),

Linie strefowe w miejsce pętli na pl. Kościuszki, korzystać będą z przystanków pocztowych św. Antoniego (linia nr 33, 34, 40), pętli przy dworcu (linia 40), linia 35 kończy na Konstytucji 3 Maja.

Nr 100  -linia dodatkowa z opisem w trasie NIEPODLEGŁA w relacji: dworzec – dworzec kursująca co 30 minut z dworca (na czas opisanych objazdów i zawieszeń) z trasą przejazdu, która jest połączeniem tras linii zawieszonych 4 i 7 z pominięciem pl. Kościuszki – przejazd od dworca ulicami: Główna, Dz. Polskich, Zawadzka, Dzieci Polskich, Szeroka, Warszawska, św. Antoniego, Mościckiego, B. Głowackiego, W. Panfil, Jana Pawła II, Graniczna, św. Antoniego, Warszawska, Szeroka, E. Orzeszkowej, Zawadzka, Dzieci Polskich, Warszawska, Główna, dworzec.