Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Fizyka pasją uczniów z Dwunastki

Uczniowie z Dwunastki wzięli udział w projekcie "Fizyka-pasja-społeczeństwo” realizowanym ze środków Unii Europejskiej. 13 maja br., uczniów z klasy 4. odwiedziła pani dr hab. Barbara Piętka - fizyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wspólnie z dziećmi przeprowadziła kilka różnorodnych doświadczeń mających na celu zilustrowanie w prosty sposób tegorocznych odkryć z dziedziny optyki.

lekcja fizyki

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą polską organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji. Od blisko 25 lat zmienia polską szkołę i konsekwentnie pracuje na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej, a praca nauczycieli i nauczycielek była bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Wprowadzają do szkół nowoczesne metody nauczania oraz prowadzą programy, które pomagają młodym ludziom zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, uczą przedsiębiorczości i odpowiedzialności, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych.

Pani doktor wyjaśniła, czym różni się światło laserowe od światła żarówki. Uczniowie dowiedzieli się jak działa soczewka w oku. Samodzielnie przepuszczali białe światło przez pryzmat, a także mogli zobaczyć przenikanie światła laserowego przez światłowód. Mieli także okazję podejrzeć dafnie - żyjątka w kropli wody. Te niecodzienne zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów.
 
Źródło: Szkoła Podstawowa nr 12

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij