Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-09-06

Głosowanie zakończone! Wiemy, który mural powstanie w centrum miasta

Znamy już wyniki I Festiwalu Otwartych Przestrzeni w ramach którego na kamienicach zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulic św. Antoniego i ul. Kawki powstanie mural. Największą liczbę głosów otrzymał projekt Marty Łyżwińskiej  z Łodzi.

mural

liczba gł. internetowych

liczba gł. tradycyjnych

suma głosów

projekt nr

autor

178

8

186

5

Justyna Maksajda  /  Łódź

385

28

413

6

Irena Zieniewicz  / Łódź

36

2

38

7

Joanna Cisek  / Łódź

256

2

258

15

Agata Zboromirska  / Łódź

464

0

464

17      

Marta Łyżwińska  / Łódź

           

Obraz będzie malowany wspólnie przez studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Prace będą realizowane we wrześniu.

Projekty wykonali studenci Akademii Łodzi i Lublinie na podstawie rysunków wytypowanych ścian kamienic. Zostały one ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli: zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, przedstawiciele sponsora oraz ASP w Łodzi i UMCS Lublinie. Spośród pięciu wytypowanych przez komisję projektów, za pomocą głosowania internetowego i tradycyjnego wybrany został zwycięski mural.

Głosowanie trwało do 2 września na Facebooku na stronie Festiwal Otwartych Przestrzeni w Tomaszowie Mazowieckim. W tym samym czasie swój głos można było również oddać w Galerii w Ratuszu, w budynku Urzędu Miasta. Autorzy trzech zwycięskich projektów otrzymają nagrody.

Koordynatorem projektu jest Aleksandra Ignasiak - przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Przypomnijmy, że władze naszego miasta, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dr hab. szt. Jan Gryka - Kierownik Zakładu Intermediów i Rysunku ISP WA UMCS w Lublinie  oraz sponsorzy nawiązali współpracę w zakresie organizacji działań artystycznych w przestrzeni miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Celem projektu jest realizacja obrazów wielkoformatowych na wyznaczonych ścianach  budynków na terenie naszego miasta.

Zakończenie Festiwalu odbędzie się 2 października. Tego dnia w miejscu powstania muralu wystąpi zespół „Odpoczno”. Wydarzenie upamiętnione zostanie również mini-katalogiem, w którym umieszczone zostaną wybrane projekty, noty o artystach oraz dokumentacja z realizacji muralu. 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij