Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Hejnał oficjalnym symbolem miasta

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę przygotowaną na wniosek prezydenta miasta o ustawieniu hejnału Tomaszowa Mazowieckiego. Hejnał skomponował Kamil Wrona, oficjalna premiera miała miejsce 8 września 2020 roku, podczas uroczyści związanych z obchodami 190. rocznicą nadania praw miejskich Tomaszowowi.

Na XXXIII sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim na wniosek Marcina Witko – Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego 24 września jednogłośnie przegłosowano projekt uchwały przygotowanej przez służby prezydenta w sprawie ustanowienia „Hejnału Tomaszowa Mazowieckiego” oraz zasad jego użycia. Tym samym „Hejnał Tomaszowa Mazowieckiego” jako oficjalny symbol miasta (obok herbu i flagi), będzie rozbrzmiewał z miejskiego ratusza codziennie o godzinie 12 (z urządzeń audio), może być również odgrywany podczas ważnych miejskich uroczystości i imprez. Przyjęta uchwała uprawomocni się z chwilą opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Z okazji 190. rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich, Kamil Wrona, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa  Mazowieckiego i miejskiej orkiestry TM Brass, pracownik Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, skomponował hejnał dla Tomaszowa Mazowieckiego.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij