Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kolejna umowa na finasowanie projektu podpisana

 Fundusze Norweskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionanej„TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” to projekt, na którego realizację 30 listopada Miasto podpisało umowę z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Flagowym przedsięwzięciem inwestycyjnym projektu jest odtworzenie walorów środowiskowych, architektonicznych i historycznych Parku Miejskiego „Solidarność” i parku przypałacowego.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną także m. in. działania dotyczące podniesienia standardów zarządzania w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych, tworzenia warunków dla współzarządzania i dzielenia się wiedzą.

Wśród działań projektowych zaplanowano również opracowanie i realizację kompleksowego programu edukacji ekologicznej EKOpozytywny Tomaszów wraz z dostosowaniem przestrzeni publicznej do zagrożeń klimatycznych wynikających z fal upałów i miejskiej wyspy ciepła. Natomiast w ramach przedsięwzięcia pn. Centrum Dialogu Społecznego powstaną m. in. zintegrowane plany wspierające rozwój kapitału społecznego oraz program wsparcia seniorów.

Korzyści, które Tomaszów Mazowiecki osiągnie w wyniku realizacji projektu, przedłożą się na realną poprawę jakości życia mieszkańców oraz rozwój miasta w zaplanowanej perspektywie czasowej. Obok zakładanych celów głównych, miasto spodziewa się dodatkowych, równie istotnych efektów, mających pozytywny wpływ na dalsze plany rozwojowe na poziomie lokalnej społeczności.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Tomaszów Mazowiecki, Uniwersytetem Łódzkim – Filią Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacją WIDZIEĆ WIĘCEJ.

Wartość projektu wynosi 16 786 305,46 zł, zaś kwota dofinansowania to 15 337 377,70 zł. Projekt finansowany jest w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.pl

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

PROGRAM ROZWÓJ LOKALNY
TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII:
wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim.

DOFINANSOWANIE
2 300 606,69 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ
16 786 305,46 zł.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną m. in. działania dotyczące podniesienia standardów zarządzania w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych, tworzenia warunków dla współzarządzania i dzielenia się wiedzą.

Flagowym przedsięwzięciem inwestycyjnym projektu jest odtworzenie walorów środowiskowych, architektonicznych i historycznych Parku Miejskiego „Solidarność” i parku przypałacowego.

Wśród działań projektowych zaplanowano również opracowanie i realizację kompleksowego programu edukacji ekologicznej EKO pozytywny Tomaszów wraz
z dostosowaniem przestrzeni publicznej do zagrożeń klimatycznych wynikających z fal upałów i miejskiej wyspy ciepła. Natomiast w ramach przedsięwzięcia
pn. Centrum Dialogu Społecznego powstaną m. in. zintegrowane plany wspierające rozwój kapitału społecznego oraz program wsparcia seniorów.

Korzyści, które Tomaszów Mazowiecki osiągnie w wyniku realizacji projektu, przedłożą się na realną poprawę jakości życia mieszkańców oraz rozwój miasta
w zaplanowanej perspektywie czasowej. Obok zakładanych celów głównych, miasto spodziewa się dodatkowych, równie istotnych efektów, mających pozytywny wpływ na dalsze plany rozwojowe na poziomie lokalnej społeczności.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Tomaszów Mazowiecki, Uniwersytetem Łódzkim – Filią Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacją WIDZIEĆ WIĘCEJ.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij