Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Miasto składa wnioski na skatepark, schronisko i termy

Miasto składa kolejne wnioski w ramach Rządowego Programu „Polski Ład”. Tym razem na skatepark na Błoniach – wartość dofinansowania do 2 mln złotych, schronisko dla bezdomnych zwierząt – wartość dofinansowania do 8 mln złotych oraz tomaszowskie termy – wartość dofinansowania do 30 mln złotych.

- Mam nadzieje, że nasze wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone – mówi prezydent Marcin Witko.


To jednak nie wszystko. W ramach „Polskiego Ładu” – rozwój stref przemysłowych Miasto złożyło także wniosek na dofinansowanie rozbudowy ulicy Luboszewskiej wraz z budową ronda na ul. Spalskiej. Wartość inwestycji to 5 500 000 zł. Kolejny wniosek złożony o dofinansowanie, tym razem w ramach rezerwy celowej budżetu państwa, dotyczy przebudowy obiektu sportowego przy ul. Nowowiejskiej. Wartość tej inwestycji to 15 000 000 zł.

Z kolei w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wnioski o dofinansowanie zostały złożone na przebudowę ul. Długiej. Wartość inwestycji to 1 700 000 zł oraz na przebudowę chodników na terenie miasta (na ulicach: Tkackiej, Smutnej, Jerozolimskiej, Nadrzecznej, Długiej – od gen, Grota-Roweckiego do Cegielnianej, Dywanowej, Przemysłowej, Cisowej – od wiaduktu do cmentarza).


W planach znajdują się jeszcze wnioski, które zostaną już niebawem złożone na remont budynku USC (Rządowy Program Odbudowy Zabytków) oraz rozbudowę ul. Orzeszkowej wraz z odcinkiem ul. Legionów i Rondem im. Gen. Andersa (Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027).

Przypomnijmy, że w trakcie realizacji aktualnie znajduje się szereg większych i mniejszych inwestycji, takich jak: budowa boiska sportowego w dzielnicy Białobrzegi, budowa kaplicy cmentarnej przy ul. Dąbrowskiej, przebudowa ul. Niemcewicza, utwardzenie ulic i chodników na terenie miasta, remont holu i instalacja windy w budynku Urzędu Miasta, budowa hospicjum, przebudowa ulic w osiedlu Ludwików, rozbudowa ul. Gminnej, Hubala, Kwarcowej i Szymanówek, przebudowa ulic: Staszica, Modrej, Osiedlowej, Ostrowskiego – wraz z odcinkiem ul. Dzieci Polskich, Fabrycznej – wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, budowa wybiegów i placów zabaw dla psów.


Trwają związane z inwestycjami postępowania przetargowe na modernizację infrastruktury w Rezerwacie Niebieskie Źródła, wymianę miejskiego oświetlenia na ledowe, rewitalizację Parku „Solidarność”, budowę nowego układu drogowego w obszarze ulic: Św. Antoniego i Strzeleckiej, budowę żłobka na osiedlu Niebrów.

- Miasto w latach 2015-2022 zrealizowało inwestycje na kwotę 318 mln złotych. Wartość inwestycji w trakcie realizacji to 40 mln złotych. Trwające postępowania przetargowe – 23 mln. Zaplanowane postępowania przetargowe – 28 mln. Złożone wnioski o dofinansowanie – 24 mln. Zaplanowane wnioski o dofinansowanie – 117 mln -– podsumowuje prezydent Marcin Witko.

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij