Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


“Pieśń ujdzie cało…” – apel patriotyczny w SP nr 6

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 przygotowała klasa VII a pod kierunkiem Agnieszki Kujawskiej.

Uczniowie w poezji i w piosence przywołali obraz tamtych dni, kiedy nasi przodkowie śnili o niepodległości i walczyli o to, by następne pokolenia mogły cieszyć się wolnością. Zapisem losów naszego narodu stały się pieśni. Wybrzmiały więc utwory patriotyczne. W śpiew włączyła się cała społeczność szkolna.

Podobnie jak w ubiegłych latach placówka wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki “Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano “Mazurka Dąbrowskiego”. Zwieńczeniem akademii był występ dzieci z grupy“0” z piosenką “Polska to mój kraj, w Polsce jest mój raj. Kocham Polskę całym sercem…”

Rocznica odzyskania niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym, ponieważ kształtuje postawy patriotyczne i uczy szacunku do historii ojczystej.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij