Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Przy dworcu powstanie nowoczesny parking

Przy tomaszowskim dworcu kolejowym powstanie nowy parking z osiemdziesięcioma ośmioma miejscami parkingowymi oraz stanowiskami dla osób niepełnosprawnych. O inwestycji poinformował dziś na konferencji prasowej Dariusz Klimczak – Minister Infrastruktury. Umowy na budowę parkingu zostały już podpisane. Inwestycja zostanie zakończona w przyszłym roku.- Z tomaszowskiego dworca dziennie odjeżdżają czterdzieści cztery pociągi. Dziennie podróżuje nimi około tysiąca pasażerów, dla których przy dworcu nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Tych miejsc jest zaledwie kilkanaście. Dlatego poprosiłem władze PKP S.A. i PKP PLK o zawarcie stosownego porozumienia, którego efektem będzie wybudowanie dużego parkingu przy tym dworcu – powiedział minister Dariusz Klimczak.

Minister poinformował również, że budynek dworca i dworcowe perony zostały zakwalifikowane do przebudowy. Zadanie to zaplanowane jest do realizacji w całej Polsce do 2030 roku w ramach Programu Przystankowego. Do przebudowy zostało zakwalifikowanych 207 kolejowych miejsc przystankowych.

– Bierzemy się za porządkowanie tomaszowskiego dworca – dodał minister Klimczak.

- To bardzo ważny dzień dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, ale również i ościennych miejscowości. Od wielu lat zabiegaliśmy o to, by taki parking przy dworcu powstał. Serdecznie dziękuję panu ministrowi i władzom spółek kolejowych, że nasze miasto znalazło się na liście tego rodzaju inwestycji. Rewitalizacja dworca, peronów, budowa parkingu to niezwykle ważny element funkcjonowania miasta, jak i również jego wizytówka. W imieniu mieszkańców, naszych turystów i gości raz jeszcze dziękuję! – mówił prezydent Marcin Witko.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij