Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Skrzynka oddawcza może ułatwić kontakt z Pocztą Polską

Właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, których częścią składową jest budynek mieszkalny, zgodnie z ustawą Prawo pocztowe zobowiązani są do umieszczenia na jej terenie oddawczej skrzynki pocztowej. To wygodne rozwiązanie w kontaktach z Pocztą Polską, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z listonoszem lub wizyty w urzędzie pocztowym w celu odbioru korespondencji rejestrowanej, np. listu poleconego.

Jak informuje w przesłanym do Urzędu Miasta komunikacie Poczta Polska, aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy złożyć żądanie dostarczania listów poleconych do skrzynki oddawczej. O ich doręczeniu klient jest informowany poprzez SMS lub e-mail. Oznacza to brak awizo i konieczności wizyty w Urzędzie Pocztowym oraz ogranicza kontakt z listonoszem. Usługa jest bezpłatna.

Formularz dostępny jest na stronie: www.poczta-polska.pl.

Źródło: Poczta Polska

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij