Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tłusty czwartek w MCK Za Pilicą – królowały folklor i tradycja

Ciekawe widowisko obrzędowe, tańce ludowe i pyszne pączki czekały na uczestników wydarzenia pn. „Tłusty czwartek na ludowo”, które odbyło się 8 lutego w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą. Było barwnie, wesoło i bardzo słodko.W pierwszej część wieczoru przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Lubochnianie”. Artyści ludowi, przygotowani przez Jacka Malczewskiego, zaprezentowali się w wiązance pieśni i tańców z regionu rawsko-opoczyńskiego. Widzom spodobały się nie tylko przyśpiewki, ale i piękne ludowe stroje. Po dorosłych lubochnianach na scenie pojawił się dziecięco-młodzieżowy zespół „Mali Lubochnianie” oraz grupa teatralna. W ich wykonaniu publiczność obejrzała widowisko obrzędowe pt. „Na pierzawce”, do którego scenariusz napisała kierowniczka zespołu Małgorzata Tyce. Wplecione w dialogi autentyczne historie z życia mieszkańców Lubochni i okolic, wywoływały na widowni żywe reakcje. Niektórzy mieli także okazję spróbować swoich sił w darciu gęsich piór. Oprawę muzyczną obu zespołom zapewnili: Jerzy Rozpędek (akordeon), Angelika Błaszczyk-Kociela (skrzypce) i Krzysztof Szalej (bębenek).Żeby tradycji stało się zadość, wszyscy uczestnicy „Tłustego czwartku na ludowo” zostali poczęstowali pysznymi pączkami ufundowanymi przez Miejskie Centrum Kultury oraz radnych z dzielnicy Białobrzegi.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij