Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Mieszkańcy województwa łódzkiego już po raz trzeci mogą zgłaszać projekty zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację ciekawych pomysłów władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą osiem milionów złotych, z czego cztery mln na projekty wojewódzkie o charakterze inwestycyjnym, pozostałe cztery miliony na projekty miękkie. Nabór zgłoszeń trwa do 23 kwietnia 2019 roku.                                         

łódzkie na plus
Głównym celem budżetu obywatelskiego jest aktywizacja mieszkańców, by mieli wpływ na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe. 

Zgłaszać będzie można:

  1. a)    zadania wojewódzkie o charakterze inwestycyjnym i remontowym
  2. b)    zadania powiatowe tj. zadania nieinwestycyjne:

- o charakterze sportowym, w tym z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych

- dotyczące bezpieczeństwa publicznego

- o charakterze turystycznym

- z zakresu edukacji ekologicznej

- z zakresu ochrony środowiska

- z zakresu rehabilitacji zdrowotnej

- z zakresu upowszechniania folkloru związanego z województwem

- upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej 

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać mieszkańcy województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt.

Szacunkowy koszt realizacji projektu w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 tys. zł ani wyższy niż 500 tys. zł, a projektu w ramach puli powiatowej nie może być niższy niż 5 tys. zł ani wyższy niż 40 tysięcy złotych.

Ostateczny wykaz projektów dopuszczonych do głosowania z uwzględnieniem podziału na pule, przyjęty przez Zarząd Województwa Łódzkiego, zostanie udostępniony na stronie www.bo.lodzkie.pl. Głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus” odbędzie się w czerwcu. Wybrane projekty będą realizowane w 2020 roku.

Więcej informacji: telefon 42 291 97 23    email: bo@lodzkie.pl    www.bo.lodzke.pl 
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij