Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tupot Małych Stóp. I Międzyprzedszkolny Turniej Tańca

W związku z przypadającym na 29 kwietnia Międzynarodowym Dniem Tańca, 6 maja w Przedszkolu nr 3 odbył się I Międzyprzedszkolny Turniej Tańca pod nazwą „Tupot Małych Stóp”.

I Międzyprzedszkolny Turniej Tańca

W turnieju wzięły udział amatorskie grupy taneczne z 12 tomaszowskich przedszkoli: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 8, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 16, Przedszkole nr 17, Przedszkole nr 19, Przedszkole nr 20.

Jako kryterium oceny brano pod uwagę: dobór repertuaru tanecznego i muzycznego, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania i charakter tańca, dobór rekwizytów, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.                                                                                   

Każde występujące dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w turnieju. Trzy zwycięskie grupy taneczne otrzymały puchary: I miejsce – Przedszkole nr 14 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim, II miejsce – Przedszkole nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, III miejsce – Przedszkole nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim.

Pani  Beata Będerz, prezes Klubu Sportowego „ASTER”, ufundowała dodatkowe nagrody dla dzieci z przedszkoli, które zajęły miejsca I, II, III i IV, w formie darmowych zajęć tanecznych z baletu lub hip-hop, w czerwcu w Klubie Sportowym ASTER, a dla wszystkich uczestników                                         I Międzyprzedszkolnego Turnieju Tańca, w formie 1 godziny darmowych zajęć tanecznych do wyboru.

Celem turnieju było: edukacja przez zabawę, wspieranie rozwoju dzieci poprzez aktywność fizyczną i kulturalną, wymiana doświadczeń kadry pedagogicznej, popularyzacja tańca, jako formy wyrazu artystycznego.

Organizatorkami imprezy były: Wicedyrektor Zespołu Przedszkolnego mgr Agnieszka Lewandowska oraz nauczycielki: mgr Joanna Blewąska, mgr Renata Kabacińska i mgr Barbara Kania.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij