Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Upamiętnili rocznicę agresji ZSRR na Polskę

 Uroczystość upamiętniająca rocznicę agresji ZSRR na Polskę odbyła się dziś (17 września 2020 roku) przy pomniku „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru” (zbieg ulic Jana Pawła II i Wandy Panfil).

Zgromadzeni tomaszowianie i goście odśpiewali wspólnie hymn, wysłuchali wystąpień historycznych oraz okolicznościowego wystąpienia prezydenta Marcina Witko. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni. Na koniec delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty, a prezydent zapalił światełko pamięci. Wszyscy wysłuchali również Hymnu Sybiraków.

 Po tej części odbyła się msza święta oraz składanie kwiatów pod obeliskiem poświęconym „Rodakom zamordowanym, zmarłym i zaginionym w Rosji Carskiej i Sowieckiej”.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij